Witam wszystkich serdecznie!

Jest to mój własny blog poświęcony siatkówce. Będę tu opisywała wszystko związane z siatkówką, ćwiczenia pozwalające poprawić technikę. Jak i moje przygody z tą oto dyscypliną sportu. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie! ;)
Zapraszam wszyskich do odwiedzania systematycznie mojego bloga!
Z siatkarskim pozdrowieniem
redaktor bloga: Basiunia0712 ;)

niedziela, 15 marca 2009

1. Ćwiczenia na poprawe odbicia sposobem górnym...

Wiele osób dopiero zaczynających przygodę z siatkówką ma problem z odbiciem sposobem górnym . Najczęściej występuje błąd podwójnego odbicia, piłki rzuconej bądź przytrzymania piłki. Początkujące osoby mają problem z prawidłowym odbiciem piłki, jest tylko jedna rzecz, która moze to wyeliminować: ćwiczenie poprawnego odbicia! Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć!! Ciężka praca i notoryczne wykonywanie ćwiczeń zawsze przynosi efekty.

Podaje teraz ćwiczenie, które każdy początkujący powinien zastosować (przydają się one nawet, kiedy trenujemy u siebie na podwórku), potrzebna jest piłka do siatkówki i odrobina chęci, nic więcej.

- stajemy w lekkim rozkroku, odbijamy piłkę od podłoża, w czasie kiedy piłka spada w dół robimy odpowiednią pozycję ( lekko uginamy nogi, ręce w tzw. koszyczek) i łapiemy piłkę nad czołem.
- stajemy w lekkim rozkroku, przybieramy pozycję siatkarską, podrzucamy piłkę do góry, kiedy piłka spada łapiemy ją nad czołem.
- stajemy w rozkroku, odbijamy piłkę od podłoża, stajemy w pozycji siatkarskiej i kiedy piłka spada odbijamy ją.
- stajemy w rozkroku, podrzucamy piłkę do góry, kiedy spada odbijamy ją ( pilnujemy prawidłowego odbicia )
- odbijamy piłkę od podłoża, kiedy spada odbijamy ją w górę (wysoko), czekamy aż znów się odbije od podłoża, po czym odbijamy ją w górę, itd.
- odbijamy piłkę wysoko w górę, czekamy az odbije się od podłoża podnosimy raz lewą a raz prawą nogę (chodzi o to, aby w momęcie odbicia piłki o podłoze unieść nogę nad piłkę), odbić piłkę sposobem górnym, itd.
- piłkę odbijać nad sobą raz nisko, raz wysoko, itd.
- odbić piłkę tak, aby w czasie kiedy ona jest w powietrzu móc odwrócić się o 180 stopni, itd.
- kładziemy się na plecach i staramy się odbijać piłkę nad sobą
- siadamy po turecku i staramy się odbijać piłkę nad sobą

To narazie tyle, jeśli chodzi o odbicie sposobem górnym... ciąg dalszy nastąpi wkrótce :)